Acai berry spomaľuje starnutie a predchádza chorobám

Bobule Acai Berry sú v súčasnosti zrejme najčastejšie uvádzaným ovocím, čo sa týka blahodárnych účinkov na ľudský organizmus.

Bobule acai berry sa vyznačujú veľmi vysokým obsahom antioxidantov, čo z nich zákonite robí superpotravinu číslo jedna.

Acai sú doma v dažďových pralesoch Amazonky. Už po stáročia ho domorodí indiáni používajú ako liečebný prostriedok, stimulant imunity a rovnako ako vynikajúci zdroj energie. Obsiahnuté antioxidanty (fytokyaniny) sú veľmi účinné na prevenciu ochorení súvisiacich s pôsobením voľných radikálov.

Acai berry účinky

Srdce a chudnutie

V prvom rade sú to kardiovaskulárne problémy, ktorých riziko fytokyaniny z acai účinne znižujú. Majú totiž zásadný vplyv na pokles hladiny LDL cholesterolu v krvi tým, že zabraňujú vzniku krvných zrazenín, poskytujú bunkám kardiovaskulárneho systému silnú ochranu. Krvný obeh sa tak veľmi zlepšuje, čo veľmi pomáha aj v sexuálnej oblasti.

Veľmi populárne sú bobule Acai ako prostriedok na chudnutie. Vďaka zlepšeniu metabolizmu je proces chudnutia oveľa ľahší. Podľa vedeckej štúdie amerického Národného inštitútu starnutia vláknina obsiahnutá v Acai má schopnosť znížiť negatívne účinky potravín s vysokým obsahom tuku.

Acai berry omladzuje kožu, zlepšuje trávenie

Brazílčania už roky užívajú Acai na liečbu kožných chorôb. Najmä potom olej z Acai, ale aj samotný prášok z bobúľ, sušený mrazom. Pri dlhodobejšom užívaní Acai dokáže dať pleti žiarivejší a mladistvejší vzhľad, tak typický pre vitariánov.

Acai pomáha tiež pri tráviacich problémoch. Prášok z bobúľ dokáže udržať náš tráviaci systém čistý a optimálne fungujúci. Acai bobule majú silný detoxikačný účinok.

Zvyšuje imunitu, spomaľuje stárnutie

Vďaka obsiahnutým látkam má Acai berry veľký vplyv na posilnenie imunitného systému, čo má za následok potlačenie rozvoja rakoviny. Podľa štúdie publikovanej v časopise Journal of Agriculture and Food Chemistry polyfenolické zlúčeniny extrahované z Acai berry znižujú proliferáciu buniek rakoviny o 56 až 86%.

Predpokladá sa, že fytokyaniny z Acai môžu zastaviť proces karcinogenézy na molekulárnej úrovni, zastaviť rast nádorových buniek už v zárodku.
Jedným z najzásadnejších účinkov Acai je spomalenie či dokonca zastavenie starnutie buniek vplyvom oxidačných procesov.

Celkovo prášok z Acai môže viesť k zvýšeniu celkovej úrovne energie a vytrvalosti. Môže pomôcť v boji proti únave a vyčerpaniu. Kedykoľvek sa budete cítiť unavení, stačí si lyžičku prášku rozmiešať vo vode a vypiť. Zároveň sa budete cítiť aj mentálne svieži.

 

Acai prášok

  • zlepšuje funkciu imunitného systému, znižuje riziko ochorenia od prechladnutia až po rakovinu 

  • zvyšuje libido a sexuálnu výkonnosť 

  • omladzuje pleť, zlepšuje kvalitu vlasov 

  • stabilizuje hladinu cukru v krvi 

  • normalizuje hladinu cholesterolu 

  • zlepšuje krvný obeh